Spotkanie Wielkanocne

0
371

Tydzień po Świętach Zmartwychwstania Pańskiego przypada prawosławna i grekokatolicka Wielkanoc – jedno z najważniejszych świąt na Ukrainie. Obecna sytuacja wyznaczyła drogę wielu  osobom zza wschodniej granicy do naszego kraju również na teren naszej Gminy.

W Niedzielę 24 kwietnia 2022 r. wspólnie z gośćmi z Ukrainy zasiedliśmy przy wielkanocnym stole kierując życzenia aby czas Wielkanocy przyniósł wszystkim spokój, ukojenie i nadzieję.

O oprawę muzyczną spotkania zadbał zespół wokalno – instrumentalny Attonare oraz Myśliwska Orkiestra Gminy Komprachcice – grupy  działające przy naszym Ośrodku. Niecodzienny charakter wydarzenia podkreślała towarzysząca mu ikona Chrystusa, napisana przez lokalnego artystę pana Franciszka Tworuszkę, Ikona w intencji pokoju przekazana została na Ukrainę.

Wzruszającą chwilą uroczystości było odśpiewanie przez zaproszonych gości ukraińskiej pieśni patriotycznej „Czerwona kalina” oraz prezentacja muzyczna ucznia z Ukrainy.

Podziękowania kierujemy w stronę wszystkich którzy pomogli w organizacji spotkania. Wolontariuszom, pracownikom Urzędu Gminy Komprachcice oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Komprachcicach za to, że mogliśmy razem  w ten trudny i niespokojny czas podarować kawałek normalnej rzeczywistości ukraińskim gościom.