Orkiestra Dęta – o nas

0
2021

Orkiestra Gminy Komprachcice powstała w 2006 r. Kapelmistrzem orkiestry jest Andrzej Bojarski, z kolei Kierownikiem orkiestry – Waldemar Wencel.

W miesiącu maju 2007 r. orkiestra uczestniczy w przeglądzie Orkiestr Dętych w Radłowie zdobywając wyróżnienie. W miesiącu czerwcu 2008 r. Orkiestra uczestniczy w Niepunktowanym Przeglądzie Orkiestr Mniejszości Niemieckiej w Łąkach Kozielskich. W roku 2009 uczestniczy w przeglądzie Orkiestr Dętych w Psurowie zdobywając wyróżnienie.

W maju 2010 r. orkiestra uczestniczy w Przeglądzie Orkiestr Dętych w Psurowie, gdzie na dziewięć uczestniczących orkiestr zdobywa II miejsce.

Orkiestra liczy 36 orkiestrantów , w dużej części to wychowankowie orkiestry. W swoim repertuarze orkiestra posiada ponad 160 różnych utworów, począwszy od muzyki marszowej poprzez muzykę rozrywkową.

oriestra-o-nas02

Obecnie orkiestra przygotowuję nowy program utworów. W miesiącu maju będzie uczestniczyć w Przeglądzie Orkiestr Dętych w Psurowie oraz w czerwcu w Przeglądzie Orkiestr Mniejszości Niemieckiej w Leśnicy.

Dzięki swej popularności orkiestra wielokrotnie brała udział w uroczystościach państwowych, strażackich, ludowych, kościelnych oraz koncertach zagranicznych między innymi w Czechach, Austrii oraz Niemczech.