Attonare – o nas

0
1948

4Zespół „ATTONARE” –  pod kierownictwem Renaty Gliniorz istnieje od 1996 roku.

Na początku swej działalności ubogacał liturgię mszy św. Następnie zaczął wyjeżdżać z nabożeństwami, koncertami i misteriami do parafi w kraju i zagranicę. Brał udział w wielu festiwalach i przeglądach piosenki religijnej, z czego największym osiągnięciem jest nagroda GRAND PRIX na festiwalu „Corda Cordi” – Brzeg 2005. Grand Prix w 2006 roku wSzymiszowie oraz I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Chrześcijańskiej w Kairos Warszawie (pod patronatem Prymasa Polski) rok później otrzymał wyróżnienie.

Attonare jest również współorganizatorem Przeglądu Piosenki Religijnej w Komprachcicach pod hasłem „Dobrze jest śpiewać naszemu Panu”. W rejestr swojej dzialalności wpisał także wiele koncertów charytatywnych (corocznie) dla osób niepełnosprawnych oraz hospicjów (Domowe Hospicjum dla dzieci w Opolu) Znaczącym dla zespołu było nagranie w 2002 roku płyty „Radosną pieśnią uwielbiamy Pana” a w 2003 „Kolędy Attonare”.

W 2006 roku, w którym przypadło 70-lecie kościoła parafialnego oraz 10-lecie istnienia zespołu oddaliśmy w ręce wszystkich ludzi naszą pierwszą autorską płytę. Treści zawarte w utworach, które są naszymi kompozycjami z własną aranżacją nad własnym życiem, a przede wszystkim przez wspólny śpiew oddać cześć Maryi oraz Bogu Stwórcy Ziemi Temu, Który Trwa.

W październiku 2007 roku zespół otrzymał tytuł „Zasłużony dla gminny Komprachcice”.

attonare-o-nas

WOKAL:
Joanna Oborska, Patrycja Sobańska, Magdalena Molek, Karolina Posor, Joanna Pałys.

Linda Wencel, Teresa Wencel, Irena Bernhard, Anna Lysy, Patrycja Lysy, Barbara Jurek, Janusz Wicher, Marek Heince, Stefan Heince, Mateusz Prędki.

PIANINO:
Marek Mielnik, Łukasz Gliniorz

GITARA, FLET POPRZECZNY:
Lechosław Mól

OPIEKUN ZESPOŁU:
Renata Gliniorz

Oficjalna strona zespołu Attonare.